מדריך לזוגות: איך מארגנים חתונה טבעונית שתדהים את האורחים

יש לא מעט קונספטים ייחודיים לחתונות, אבל אחד הקונספטים הבולטים ביותר בשנים האחרונות הוא הקונספט הטבעוני, שנובע בדרך כלל מתוך אידאולוגיה או בשל העובדה שאחד מבני הזוג הוא טבעוני (ולעיתים אפילו שניהם). איך תארגנו חתונה טבעונית שתדהים את האורחים? יש לנו כמה טיפים בשבילכם.

קייטרינג טבעוני: באולם אירועים או בהפקה ביתית

אם אתם מארגנים חתונה ביתית או חתונה בהפקה עצמאית, טוב לדעת כי באתר vegan friendly יש מידע נרחב בכל הנוגע לאוכל טבעוני, לרבות ספקי קייטרינג שעשויים להתאים. אם מדובר על חתונה חברתית, כזו שבה האורחים מביאים את האוכל ומסייעים לארגן את האירוע, חשוב שתוודאו מראש שאתם ממנים לתפקיד אנשים שמבינים באוכל טבעוני, ושישמחו לסייע לכם בכך (משום שזה לא מתאים לכל אחד).

כמו כן, אם האירוע מתקיים באולם אירועים, זה לא יהיה פשוט להכניס קייטרינג מבחוץ. עם זאת, כיום יש מגוון רחב של אולמות וגני אירועים שמציעים קייטרינג טבעוני כקונספט שלם לחתונה (כלומר, לא תמצאו מנות שאינן מן הצומח בתפריט הטבעוני).

טיפ: לא מעט אורחים עשויים להרים גבה בכל הנוגע לחתונה טבעונית, ולכן חשוב לספק מגוון רחב של מאכלים, גם כדי שהאורחים יחזרו לביתם שבעים, וגם כדי להוכיח שהשד לא כזה נורא, וכי יש מגוון רחב של מאכלים טבעוניים מעולים. תוכלו לשלב בתפריט סושי טבעוני, פסטות עם תחליפי בשר, המבורגרים מן הצומח ועוד. יתר על כן, כדאי לעדכן את האורחים מראש שהחתונה היא טבעונית כדי להימנע מאי נעימויות לאחר מכן.

מדריך לזוגות: איך מארגנים חתונה טבעונית שתדהים את האורחים

איפור ואאוטפיט – גם זה יכול להיות טבעוני

חשבתם שרק האוכל טבעוני? חשבו טוב. האמת היא שבהחלט אפשר לוותר על נעלי העור ולבחור בנעלי בד או נעלי דמוי עור. מלבד זאת, אפשר לשכור את שירותיהם של מאפרים או מסרקים שמשתמשים במוצרים טבעוניים או מוצרים שלא נוסו על בעלי חיים.

שילוב בין קונספטים – המתכון להצלחה!

הקונספט הטבעוני לא חייב להיות הקונספט היחיד באירוע, ובהחלט ניתן לשלב אותו עם קונספטים נוספים. למשל, חתונה בקונספט כפרי יכולה להתאים לחתונה טבעונית, כך שהיא מחברת את האורחים לטבע ומעצימה את החוויה של האירוע. החתונה יכולה להתקיים בטבע או בשטח פתוח (לרבות החצר הביתית), או בגן אירועים שמציע עיצובים כפריים, בסגנון בוהו-שיק. כך או כך, השילוב בין חתונה טבעונית לבין חתונה כפרית, נחשב למוצלח במיוחד.

נוסף על כך, גם חתונת DIY יכולה להיות קונספט מעולה, שבין היתר תאפשר לכם להכין בעצמכם את כל האלמנטים הדקורטיביים באירוע, ואף ליצור אלמנטים שמסייעים לשמור על הסביבה, כמו שימוש בפרחים חיים במקום פרחי פלסטיק, עיצוב באמצעות אלמנטים מן הטבע (אצטרובלים, עלים וכו'), וכמובן שימוש בחומרים ממוחזרים (כמו הכנת מרכזי שולחן מצנצנות זכוכית ממוחזרות).

תכנון מושכל ומדויק

הסוד לאירוע מוצלח הוא תכנון מושכל ומדויק, כשחשוב לציין שאתם לא חייבים לצאת מהבית על מנת לארגן את האירוע, ובהחלט תוכלו לארגן את החתונה אונליין, לקבוע פגישות עם ספקים באמצעות אפליקציית "זום", ולהגיע לפגישות פרונטליות רק עם הספקים שמעניינים אתכם (וכמובן למפגש טעימות).

יש לא מעט דרכים להפוך את החתונה הטבעונית לחתונה בלתי נשכחת, וכזו שידברו עליה (לטובה) במשך שנים.

מזל טוב!