חנות יצירה

זו לא הקורונה שגרמה לכל כך הרבה כלות לעצב בעצמן את החתונה שלהן, משום שגם לפני שהנגיף הגיע והכריח לא מעט מאיתנו להפיק אירועים בחצר הביתית, חתונות DIY היו טרנד מקובל ופופולארי. גם אני התחתנתי בחתונת DIY ביתית, ואספתי לכן שלל המלצות וטיפים שיוכלו לעזור. אז, שנתחיל?

לפני הכל – ערכו רשימה של הדברים שאתן מתכננות להכין לבד

יש כל כך הרבה רעיונות ואפשרויות לעיצובי DIY בחתונה, כך שהדבר הראשון שכדאי לעשות זה לחפש השראה ולערוך רשימה של כל הדברים שתרצו להכין בעצמכן, החל מעמדת שזירה, דרך עיצוב מעטפות בחותמות שעווה ועד לפתקי הושבה. ברגע שתערכו רשימה מסודרת – כתבו אילו פריטים ומוצרים אתן צריכות לכל דבר, כך תוכלו לרכוש הכל באופן מרוכז, ולא לשכוח שום פריט חיוני. אין ספק כי הביקור בחנות יצירה הוא חווייתי, אבל כדאי להגיע למעמד הרכישה כמה שיותר ממוקדות עם רשימה מסודרת – גם אם הרכישה מתבצעת מכמה חנויות שונות.

טיפ: יש עבודות מסוימות שיצריכו מכן שימוש בדבקים שונים. כשאתן עורכות את הרשימה, אל תשכחו לציין איזה דבק נחוץ לכן לעבודה (דבק חם, גוטרמן, סיליקון וכו').

להזמין אונליין או להגיע לחנות הפיזית?

אז זהו, שזה ממש תלוי. יש לא מעט חנויות ישראליות שיאפשרו לכן להזמין את המוצרים באונליין, אבל קחו בחשבון שיכול להיות שיהיו פריטים שתעדיפו לבחור באופן פיזי. בגדול? אפשר להזמין הכל דרך האינטרנט, ובמקרים מסוימים, יש דברים שאפילו עדיף להזמין מחו"ל, כמו פרחי משי – אותם תוכלו למצוא באלי אקספרס במחירים זולים מאוד.

אגב, אם תרצו המלצות לחנויות מסוימות, או אם תבקשו לדעת היכן רוכשים חומרי יצירה ספציפיים, תוכלו להיעזר בקבוצות הפייסבוק השונות שמיועדות למאורסים ומאורסות, ובין היתר בקבוצת הפייסבוק "כלות DIY".

חנות יצירה

אבל איזה חומרים באמת צריך?

לא נציין פה את כל האלמנטים הדקורטיביים שאפשר להכין לחתונת DIY, אבל כן נעבור על כמה רעיונות יצירתיים ונפוצים:

עמדת שזירת פרחים לקבלת פנים

מדובר בעמדה שממוקמת בקבלת הפנים, כך שכל אורח ואורחת יוכלו להתקשט בפרחים. עבור העמדה תצטרכו לרכוש פרחי משי, עלי משי, סיכות שיער, מסרקיות, קשתות וסיכות דש לבגד (עבור גברים כמובן, גם להם מותר להתקשט בפרחים). את הפרחים מדביקים לסיכות באמצעות דבק חם. תוכלו למצוא את כל הפריטים הללו באלי אקספרס או בחנויות בדרום תל אביב.

עמדת ברכות

תארו לכן, שבמקום המעטפות הפשוטות של אולם האירועים, תקבלו מגוון רחב של ברכות מעוצבות ויפות. בשביל להקים את עמדת הברכות, כדאי לקנות קארדסטוקים או דפי קראפט עבים, מעטפות יפות, מדבקות לקישוט, עטים צבעוניים וכו'. את כל הפריטים הללו תוכלו למצוא בחנויות יצירה בארץ, בין היתר גם בחנות "גרפוס".

לוכדי חלומות לעיצוב החופה

רינג מתכתי או חישוקי רקמה בהחלט יעשו את העבודה. את עיצוב האלמנט ניתן לעשות באמצעות סרטי סאטן, סרטי תחרה, חוט שמשון עדין ופרחי משי.

מספרי שולחן

יש מגוון רעיונות לעיצוב מספרי שולחן, החל משימוש במסגרות לתמונה ועד לעיצוב של משטחי עץ. רק לאחר שתבחרו את העיצוב הרצוי, תוכלו לדעת אילו חומרים נחוצים.

 

כל כלה רוצה לארגן חתונה מיוחדת, כזו שתיזכר לאורך שנים, ובאמצעות עיצוב DIY זה בהחלט אפשרי. כיום, יש מגוון רחב של רעיונות, כך שתוכלו לבחור את האופציות האידיאליות ביותר בעבורכן.