המדריך המלא לרכישת טבעות נישואין: איך קונים באינטרנט?

טבעות נישואין

רכישת טבעת נישואים בהחלט יכולה להתבצע דרך האינטרנט, וכיום, זה אפילו די נפוץ. איך בוחרים טבעת נישואים מבלי למדוד בחנות? ועל מה חשוב לשים דגש? כל התשובות במאמר שלפניכם.

טבעות נישואים: משמעות מיוחדת לבני הזוג

לטבעת הנישואים יש משמעות ייחודית, היא זו שמסמלת את הקשר והמחויבות בין בני הזוג, ואת מיסוד מערכת היחסים. בדת היהודית נהוג כי החתן הוא זה שרוכש את טבעות הנישואים, כשיש מספר דגשים שיש לשים לב אליהם כשבוחרים טבעת, ובייחוד אם החתונה מתקיימת דרך הרבנות וכדת משה וישראל.

יש לא מעט חנויות מקוונות מצוינות לרכישת טבעות נישואים, ואחת מהן היא תכשיטי חביב – חנות שממוקמת בבאר שבע, ובעלת אתר אונליין המציע מגוון רחב של תכשיטי זהב וכסף. נוסף על כך, יש לא מעט חנויות בבורסה ליהלומים, שגם להן יש חנויות מקוונות. בכל החנויות הללו ניתן למצוא טבעות כשרות, שמתאימות לחתונה יהודית.

לפי היהדות, החתן מקדש את הכלה בטבעת הנישואים. לפי ההלכה על הטבעת להיות עגולה ועשויה מחומר אחד (זהב או כסף, ולא שילוב של השניים, וכמובן מבלי לשבץ אבנים). כמו כן, הטבעת צריכה להיות חלקה וללא תוספות מיוחדות. עם זאת, תמיד כדאי להתייעץ עם הרב שמחתן אתכם, משום שיש מי שמאפשרים לחרוג מעט מהמנהג. מלבד זאת, אם מדובר על נישואים אזרחיים בחו"ל, הרי שאתם לא חייבים לרכוש טבעת שעומדת בסטנדרטים הללו, מאחר ואינכם נישאים דרך הרבנות.

רכישה מקוונת: על מה חשוב לשים דגש?

נכון, זה יכול להיות מעט מאתגר לרכוש טבעות אונליין, ועל מנת לבצע בחירה מושכלת, חשוב לשים לב למספר דגשים עיקריים:

  • מידה – איך תדעו מה המידה שלכם? ובכן, זו כנראה השאלה החשובה ביותר, ויש לה תשובה. ברשת יש טבלאות מסודרות למידות עבור טבעות, כך שכל מה שתצטרכו לעשות זה למדוד את היקף האצבע, ולראות מה המידה שמתאימה לכם. כך תוכלו לדעת איזו מידה להזמין. את האצבע ניתן למדוד באמצעות חוט, לגזור בהיקף המתאים, ולהניח על גבי סרגל.
  • מדיניות החזרות – בררו מבעוד מועד מהי מדיניות ההחזרות של האתר, והאם ניתן לבצע תיקונים ושינויים בטבעת לאחר ההזמנה (למשל, שינויים במידה, הרחבה או הקטנה וכו').
  • משלוחים עד הבית – כדאי ורצוי לבחור באפשרויות שילוח נוחות, ובטח כשמדובר על טבעות נישואים. העדיפות היא תמיד למשלוח שמגיע עד לפתח הבית או לאיסוף עצמי.

כמה טיפים חשובים

העדיפות היא תמיד לטבעת עדינה וקלאסית, כזו שאינה גדולה מידי או אינה נוחה, זאת בשל העובדה שמדובר בטבעת שתעטר את האצבעות באופן תמידי, ויש מי שלא נוהגים להסיר אותה כלל. אפשר לבחור בטבעת עשויה זהב צהוב או זהב לבן, בהתאם להעדפותיכם (ובהחלט ניתן לבחור שתי טבעות שונות, למשל זהב צהוב עבור החתן, וזהב לבן עבור הכלה).

שימו לב שמחיר הטבעות מתכתב עם מחירי הזהב המעודכנים (שמשתנים לעיתים קרובות), ויש טבעות בשלל מחירים, כך שהמחיר עשוי לנוע מ- 300 ₪ בממוצע ועד ל- 1,000 ₪ לטבעת אחת. זה תלוי במחיר הזהב כאמור, בעיצוב של הטבעת ובמשקל שלה. אם אתם מתכננים חתונת DIY, טוב לדעת שאפשר להצטרף לסדנת צורפות ולצרוף את הטבעות בעצמכם. זה כמובן לא מתאים לכל אחד, אבל תמיד טוב להכיר את האפשרות הזו.

שיהיה במזל!

האמת שזה די פשוט להזמין טבעות נישואים באינטרנט, וזו יכולה להיות אופציה מוצלחת עבור זוגות שאין באפשרותם לנסוע לשלל חנויות תכשיטים ולחפש אחר טבעות מתאימות. החיפוש ברשת לוקח פחות זמן, וניתן לעשות זאת מהבית בקלות.

בחרו את טבעות הנישואים האידיאליות ביותר בעבורכם, ואל תשכחו לברר את מדיניות ההחזרות והמשלוחים של האתר. מזל טוב!

נגישות