סיכונים בהריון: כל מה שצריך לדעת

תקופת ההיריון היא תקופה מורכבת ורגישה במיוחד. אם את בהיריון, זה הזמן להכיר את כל הסיכונים – כך שתוכלי לקבל מידע שעשוי לסייע לך בעתיד לצורך התמודדות וקבלת פיצוי.

סיכונים בתקופת ההיריון: כל מה שרצית לדעת וחששת לשאול

אין ספק שתקופת ההיריון היא תקופה מרגשת ובלתי נשכחת. אולם, היריון ולידה הם אירועים דרמטיים מאוד שעלולים לא פעם להוביל לסיבוכים וקשיים, בעקבות התנהלות רשלנית מצד הצוות הרפואי. לצערנו, בשנים האחרונות אנו עדים למקרים רבים בהם נשים מצאו את עצמם ואת העובר בסיטואציה רפואית אותה ניתן היה למנוע, על רקע אבחון שגוי בבדיקות או אפילו אי הפנייה לבדיקה שיכולה לגלות לגבי מומים ופגמים ביילוד. ישנן נשים שחשופות לסיכון מוגבר בתקופה הזו בעקבות סכרת, לחץ דם גבוה ועוד. בשל כך, חשוב מאוד להקפיד על בדיקות ובעת הצורך לקבל מידע בנושא רשלנות רפואית בהריון באתר Lawtip – מתוך מטרה לבחון את פרטי המקרה הפרטני שלך במידה ועולה חשד, ובהתאם לכך לנקוט בהליכים כנגד הצוותים הרפואיים והמוסד בו טופלת לצורך קבלת פיצוי.

סיכונים בהריון כל מה שצריך לדעת

השלכות הרות אסון בעקבות רשלנות

במידה וההיריון שלך היה רצוף בסיבוכים, רצוי להיוועץ עם עורך דין לגבי פרטי המקרה שלך ובהתאם לכך לבחון האם את זכאית לקבל פיצוי בעקבות אותם סיבוכים. למעשה, אבחון שגוי בבדיקה עלול לדוגמה להוביל להולדת תינוק עם שיתוק מוחין או בעיות גנטיות שמובילות מעבר להוצאות כספיות גם להתמודדות קשה ביותר שמשפיעה לא רק עלייך בתור האימא אלא על כל המשפחה וכמובן על חייו של התינוק שלך. על כן, באמצעות ייצוג משפטי ובחינת המקרה ע"י מומחים לתחום ניתן לבדוק האם הסיכונים הללו הובילו בסופו של דבר לנזק, ובהתאם לכך לקבל פיצוי שיכול להגיע במקרים רבים לעשרות אלפי שקלים ולעיתים גם מיליונים. אולם, יש לקחת בחשבון כי מדובר בתביעה משפטית מורכבת ועל כן אין להמתין עם הגשת התביעה – מתוך הבנה כי מרכיב הזמן הוא מרכיב קריטי לצורך הוכחת הקשר בין הפגיעה עצמה לבין רשלנות מצד הצוותים הרפואיים.

לסיכום, תקופת ההיריון היא תקופה מאתגרת שעלולה להשתבש בעקבות כשלים רפואיים חמורים. הגעה לכל בדיקה וכן סדר וארגון המתבצע באמצעות לקיחה של כל המסמכים הרפואיים לתוך תיקיה מהווה דרך מצוינת לשקט נפשי אלא גם ליצירת בסיס ראייתי חזק, כחלק מסוג של איתות לקראת דברים שצריך לשים אליהם לב בתקופת ההיריון. הקשיבי לעצמך ולתחושות שלך ואל תחששי לחקור ולבדוק, כל זאת מתוך מטרה להעניק לעצמך וגם לילד את הסיכויים הטובים ביותר לצלוח את התקופה הזו כאשר אתם בריאים ושלמים, וכאשר משהו משתבש – להעמיד את האחראים לדין ולקבל פיצוי כספי שיכול להפחית במעט את הכאב ועוגמת הנפש.

נגישות