אירוע החינה הוא אחד האירועים המשמחים ביותר בתהליך החתונה, והוא מהווה טקס מסורתי וייחודי שמאפיין לא מעט עדות, כמו העדה המרוקאית, התימנית, ההודית וכמובן גם העדה האתיופית. כחלק מאירוע החינה, נהוג להעניק לבני הזוג סלסילות מלאות בשלל מוצרים, החל ממוצרי קוסמטיקה ועד למוצרים עבור הבית. בלא מעט מקרים, המשפחות מבקשות לשלב בסלסילת החינה גם תשמישי קדושה עבור הזוג. להלן רשימת תשמישי קדושה מומלצים במיוחד.

עבור זוג שעובר לבית חדש

אם הזוג עתיד לעבור לגור יחד אחרי החתונה, או שמתכננים לעבור לדירה חדשה, הרי שניתן לרכוש עבורם בתי מזוזה כשרים ותקינים, וכמובן גם קלף מזוזה חדש. יש מגוון רחב של בתי מזוזה מעוצבים, כך שתוכלו לרכוש מוצר מעוצב ומרהיב, שיתאים גם לקו העיצובי של הבית. מלבד זאת, ניתן לרכוש לזוג חנוכייה חדשה שתשמש אותם בחג החנוכה הראשון לאחר נישואיהם (וכמובן, לאורך שנים נוספות).

ומה עוד? נטלה יכולה להיות נהדרת (היום יש שלל עיצובים ונטלות שעשויות מחומרי גלם שונים). גם כיסוי לחלה, סכין לחלה ומעמד מיוחד לחלות עבור שולחן השבת. מלבד זאת, תוכלו להוסיף לסלסילה גם את ברכת הבית, כוס להבדלה, מלחייה לשבת ואפילו כוס יין ייעודית לקידוש.

תשמישי קדושה לכלה

בסלסילת החינה של הכלה תוכלו לשלב מגוון רחב של תשמישי קדושה, החל מפמוטים ועד לברכת כלה מעוצבת וייחודית. חשוב לוודא מול הכלה אילו פריטים היא רוצה, והאם היא בכלל מעוניינת בפמוטים לשבת. כמו כן, תוכלו לרכוש גם חבילת נרות שבת שתספיק לה לחודשים הראשונים שלאחר החתונה.

אילו תשמישי קדושה כדאי לשלב בסלסילת החינה

תשמישי קדושה לחתן

טלית לחתן נרכשת בדרך כלל על ידי הכלה (תלוי במנהג), אבל בהחלט משפחת הכלה יכולה להעניק את הטלית לחתן במסגרת המתנות לחינה. כמו כן, תוכלו להוסיף גם כיסוי לטלית ולתפילין, כיפה עם רקמה מיוחדת, סידור לחתן, כוס לשבירה בחופה (במקרה שמדובר על חופה ביתית או בהפקה עצמאית, כי באולמות האירועים מספקים את הכוסות הללו), ועוד.

שנסכם?

אין ספק כי טקס החינה הוא אחד ממנהגי החתונה הייחודיים ביותר, כשנהוג להעניק לחתן ולכלה סלסילות מלאות במוצרים שונים, ובין היתר גם תשמישי קדושה. יש מגוון רחב של תשמישי קדושה שניתן להעניק לחתן והכלה, ויש לא מעט חנויות ייעודיות בהן תוכלו לרכוש את כל הפריטים שצוינו מעלה.

חשוב לציין שיש הבדל ברכישת תשמישי קדושה עבור זוג חילוני ועבור זוג דתי, משום שלכל אחד יש צרכים שונים. למשל זוג חילוני, לא בהכרח יצטרך נטלה או כוס להבדלה, אבל ברכת הבית או מגש לחלות בהחלט יכולים לשמש גם זוגות חילוניים.

שיהיה במזל!