מחשוב ענן הוא בין המגמות החשובות ביותר בעולם העסקים בשנים האחרונות. אם אתם חברה גדולה להפקת אירועים, אתם פשוט חייבים לעצמכם להכיר זאת. שירותים אלה יסייעו לכם בניהול השוטף והרבה יותר מכך. מדוע סוג מחשוב זה מומלץ? ואילו פתרונות כאלה, כדאי במיוחד לנצל?

להתקדם לטוב ביותר

ראשית, כהסבר כללי, נזכיר כי שרותי מחשוב ענן הם שירותי מחשוב אשר נצרכים מרחוק, דרך רשת האינטרנט. השימוש בשירותים אלה בעולם העסקים זינק עם השנים להיקף מרשים, מאחר שהם מספקים יתרונות רבים, ביחס לרכישה וניהול עצמי של חומרה ותוכנה. במקום רכישה, מדובר כאן בגישה של שכירה. גישה כזו, מספקת גמישות גדולה מאוד, צמצום עלויות ושורת תועלות נוספות. לאחר שהעסקים גילו את מחשוב הענן, הביקוש הגובר הוביל להיצע של ספקים שהתמחו בכך. למשל, חברת GNS מספקת שירותי מחשוב בענן מקצועיים מכמה סוגים חשובים, שנפרט בהמשך. אמנם, לא מתאים להעביר את כל המחשוב של העסק לענן. בפועל, יש דברים שמשאירים בתוך העסק. אבל חלק ניכר מהפעילויות הממוחשבות, ניתן, משתלם ומומלץ מאוד להעביר לענן. חברות גדולות שעושות כך, למעשה מקדמות את עצמן לטוב ביותר – לשילוב של שני העולמות. העולם הישן של מחשוב פנים ארגוני והעולם החדש של שירותי הענן. אלה כמה דוגמאות בולטות, לסוגי שירותים כאלה:

שרתים וירטואליים

שכירת Virtual Private Servers בענן, מספקת דוגמא בולטת לאופן בו חברה גדולה להפקת אירועים יכולה לנצל שרותי ענן. שרתים אלה, מצטיינים ביכולת ההתאמה הגמישה לדרישות משאבים משתנות. ניתן להשתמש בהם למטרות רבות, בהן אירוח האתר העסקי שלכם, כשרת בסיסי נתונים, שרת דואר או שרת לאירוח תוכנה דוגמת CRM (ניהול קשרי לקוחות). במקום לרכוש ולנהל בעצמכם שרת יקר בתוך העסק עצמו, אתם מקבלים גישה ישירה, קלה ונוחה לשרת כזה בענן. השרת הפיזי שמאחורי הקלעים הוא באחריות ספק השרות.

חברות גדולות להפקת אירועים? אלו פתרונות המחשוב בענן שיעשו את החיים שלכם קלים יותר

אחסון

כל חברה גדולה, צוברת כיום היקפים אדירים של מידע. מידע חדש נצבר על בסיס קבוע ומאחר שאחסון הוא כיום דבר זול למדי, ישנה נטייה נפוצה לשמור מידע, במקום למחוק. עם זאת, עלות האחסון בכל זאת מצטברת לעלות לא זניחה. בנוסף, ניהולו השוטף צורך משאבים. לעתים, יש צורך בהרחבה מהירה של נפחי האחסון הזמינים בחברה והדבר מתבטא בטרחה ובכסף. לכל אלה, שרותי אחסון בענן נותנים מענה מצוין, עם עלות זולה יותר, ניהול פשוט להפליא וקלות רבה בשינוי נפחי האחסון בהם משתמשים.

גיבוי

גיבוי הוא בין הדברים החשובים ביותר לעסקים. חברה גדולה להפקת אירועים, לא יכולה להרשות לעצמה לאבד מידע או שמידע חיוני ייפגע. שרותי גיבוי בענן, מאפשרים לכם להוציא את הניהול של הפעילות החיונית הזו לספק חיצוני, שמתמחה בכך.

התאוששות מאסון

במקרה של פגיעה בעסק, אשר משבשת את תפקודו השוטף, התאוששות מהירה חשובה ביותר. שרותי ענן עשויים לסייע במצבים כאלה, בכמה אופנים. ראשית, מערכות בענן הן באחריות הספק. אם קורה להן משהו, ספקים אלה ערוכים יותר מכל חברה רגילה, להתאוששות מהירה. אם השיבוש הוא אצלכם ייתכן מצב שבו אופי המקרה מונע מכם גישה למערכות המחשוב בעסק או אפילו למבנה העסק עצמו. במקרה כזה, ניתן לשכור במהירות עזרי מחשוב חלופיים בענן. כמובן, שירותי גיבוי בענן שהזכרנו קודם, יהיו חלק חשוב בהתאוששות ממקרי כשל רבים.

לסיכום

חברה גדולה להפקת אירועים, תוכל להתייעל ולשכלל את פעילותה, תודות לשימוש חכם בשירותי ענן.