האם כדאי להשקיע בדירה במתחם פינוי בינוי בהוד השרון לאחר החתונה?

חתונות ורכישות נדל"ן, הן בהחלט שתי החלטות גדולות ומשמעותיות מאוד בחיים. שתי אלה מתחברות פעמים רבות, סביב רכישת דירה ולקיחת משכנתה לגביה. כמובן, שאלה גדולה שתמיד נשאלת ונשקלת היטב, היא היכן כדאי לרכוש את הדירה?  אז מה דעתכם על דירה במתחם פינוי בינוי בהוד השרון? מדוע זה עשוי להשתלם לכם? וכיצד מחליטים על רכישה מסוג זה?

פינוי בינוי בהוד השרון

השאלה היכן לרכוש דירה – באיזו עיר, איזו שכונה ואיזה בניין, היא שאלה כבדת משקל. השקעה בדירה היא ההשקעה הגדולה ביותר שאדם ממוצע עושה בחייו ודווקא השקעה זו, נעשית לרוב בגיל צעיר יחסית. כלומר, על ידי זוגות, אשר עדיין לא מנוסים מאוד בעסקאות נדל"ן אם בכלל ולא מנוסים בחיים בכלל. לא לקחו הלוואות קודמות, לא ביצעו השקעות כספיות גדולות ואינם בעלי ניסיון בהיבטים משפטיים, בבנייה ובכל בקשור לכך. זוגות רוצים באופן טבעי לרכוש דירות בשלב מוקדם, לאחר חתונה, מאחר שזו לרוב רכישה שתדרוש שנים רבות להחזרת ההלוואה עבורה. אך רכישת דירה היא לא רק אוסף סיכונים וסיבוכים, אלא קודם כל אוסף הזדמנויות! למשל לגבי פרויקטי פינוי בינוי בהוד השרון, אשר תוכלו למצוא מידע מלא עליהם באתר "מגדילים – האתר הישראלי להתחדשות עירונית". רכישת דירה היא צעד חשוב עבור זוגות, מאחר שזהו נכס חיוני לכל משפחה עם ילדים. גם למגורים וגם, אולי בהמשך, להשבחה, השכרה, מכירה ועוד. אך מה מיוחד, דווקא בפינוי בינוי ודווקא בהוד השרון?

מהו פרויקט פינוי בינוי?

פינוי בינוי הוא סוג של פרויקט התחדשות עירונית, שבו מפנים מבנה ישן ומקימים במקומו מבנה חדש. ליתר דיוק, מדובר על פינוי מתחמים של מבנים ישנים כאלה והקמת סביבה חדשה במקומם. זאת, כולל יחידות דיור (לרוב, במספר גדול מבעבר), אך גם לצד שיפור של תשתיות האזור בכלל. משמע – כל האזור מקבל שדרוג משמעותי, חידוש ורענון מהיסוד. זאת, בשונה מפרויקט של שיפוץ בלבד, שבו משפרים מבנה ישן בדרכים שונות.

 

 

מה מתוכנן עבור הוד השרון?

בהוד השרון יש כמה וכמה פרויקטים של התחדשות עירונית, אשר פותחים הזדמנויות רבות ומעניינות לזוגות צעירים שמחפשים דירה. במבט על מדובר על שישה מתחמים, בהם "מתחם שרת" ו"מתחם הרשות" – שניהם במרכז העיר, “מתחם התחייה" ליד דרך רמתיים ומגדיאל, “מתחם בן גוריון" שבין השכונות המערביות לבין מרכז העיר, "מתחם יסוד המעלה" ליד מרכז מגדיאל ו"מתחם גיורא" שבאזור הרחובות הבנים, הנרייטה סולד וירושלמי.

כמה נקודות מפתח להחלטה

מה חשוב לבדוק, לפני שרוכשים דירה במסגרת פרויקט פינוי בינוי? אלה כמה נקודות מפתח מרכזיות:

  • מיקום הוד השרון לדוגמה, היא מיקום מרכזי מאוד וכזה, שהוא כבר עם איכות חיים גבוהה.
  • להבין את המיוחד – פינוי בינוי שונה מהותית, מהקמת בניינים חדשים באזור שלא היה מיושב עד כה. לפני ה"בינוי", יש בו שלב של "פינוי" והוא שלב מורכב למדי, בו מעורבים בעלי הדירות הישנות. פרויקטים כאלה מתמודדים פעמים רבות עם סיבוכים של חוסר הסכמה מצידם וסיבוכים נוספים.
  • לוח הזמנים – כמו כן, חשוב להבין שפרויקטים כאלה לא רק שאינם פשוטים, הם גם לא מהירים. הפרויקט עשוי להתעכב בנקודות רבות, כך שלוח הזמנים עשוי להיות ארוך וגם להשתנות ולהתעכב.
  • היזם – הגורם המרכזי שמבצע את הדברים הוא יזם הפרויקט. זהו גורם פרטי, אשר יש רבים מאוד כדוגמתו בארץ. חלקם אמינים ומנוסים, בעוד שאחרים הרבה פחות!

לסיכום

הזדמנויות לצד שיקולים מיוחדים ואפילו סיכונים – זו תמונת המצב המיוחדת שמציבה רכישת דירה בפרויקט פינוי בינוי. אם כבר הולכים על זה, הוד השרון היא בהחלט מקום מעניין ורב הזדמנויות.

נגישות