איך לשדרג עוגת שוקולד בסיסית – בקלות וללא טכניקות מסובכות

לעיתים, דווקא הדברים הפשוטים הם אלו שעושים את ההבדל. כאשר מדובר בעוגת שוקולד, אין ספק כי מדובר בעוגה מנצחת שאותה ניתן להכין בעבור כל אירוע – בין אם מדובר בחגיגת יום הולדת, יום נישואין או אירוח של בני המשפחה והחברים. אולם, חשוב לזכור כי גם את עוגת השוקולד הבסיסית אפשר ואף רצוי לשדרג, כל זאת באמצעות מגוון רחב של טכניקות אותן ניתן לבצע בקלות וללא הסתבכות מיותרת. כיצד תוכלו לשדרג את עוגת השוקולד שלכם? להלן מספר טכניקות:

קישוטים מוכנים לעוגה

באמצעות אתרים מתמחים כמו למשל אתר פינוקים תוכלו לבצע הזמנה של קישוטים מוכנים שישדרגו לכם את העוגה. באתר ניתן למצוא מגוון רחב שיתאימו לכל אירוע, כמו למשל ספרות לחגיגת יום הולדת. מדובר בקישוטים איכותיים ויפהפיים שאותם מזמינים עד הבית במחיר נמוך אבל עם יצירת רושם בלתי נשכח בעבור עוגת שוקולד בסיסית אבל גם מרשימה.

עיטוף באמצעות בצק סוכר

טכניקה של עיטוף המתבצעת באמצעות בצק סוכר היא טכניקה קלה יחסית לביצוע, וזאת בתנאי כי אתם עוקבים היטב אחר ההוראות. ברחבי הרשת ישנם לא מעט מתכונים בהם תוכלו להתנסות מתוך מטרה לעטוף את העוגה שלכם בבצק סוכר נימוח אותו צובעים באמצעות צבעי מאכל, מתוך מטרה להפוך את עוגת השוקולד מעוגה בסיסית לעוגה מרשימה – ממש כמו שרואים ברשתות החברתיות.

קישוט באמצעות שקית זילוף

שקית זילוף אותה רוכשים בחנויות מתמחות ואפילו ברשתות השיווק יכולה לעשות את ההבדל בין עוגת שוקולד בסיסית לבין עוגת שוקולד מרשימה. לתוך השקית מכניסים בזהירות קרם או קצפת ובעדינות לוחצים מתוך מטרה ליצור קישוטים מיוחדים על העוגה. תוך מספר דקות תוכלו לקבל לא רק עוגה מרשימה אלא גם טעמים נוספים (בהתאם לקרם אותו אתם בוחרים להכין) בעבור יצירה של עוגת שוקולד נימוחה אבל גם בעלת נראות יפהפייה ואפילו מקצועית.

איך לשדרג עוגת שוקולד בסיסית - בקלות וללא טכניקות מסובכות

הדפסה על בצק סוכר

הדפסה על בצק סוכר מהווה דרך נהדרת ליצירה של עוגת שוקולד בעלת נופך אישי ומותאם לאופי האירוע, והיא מתאימה במיוחד לימי הולדת או בת/בר מצווה). מדובר בהדפסה איכותית שבמסגרתה אתם בוחרים את התמונה אותה תרצו להדביק על גבי העוגה ולאחר מכן תקבלו את ההדפסה עד הבית. לאחר שקיבלתם את הבצק שלכם כל שנותר לעשות הוא למרוח על העוגה שלכם חמאה מומסת ובעדינות להדביק את ההדפסה, מתוך מטרה ליצור שכבה אחידה וללא בועות. בכך, תוכלו לשדרג את העוגה שלכם דרך שימוש בטכניקה קלה שגם קונדיטורים מקצועיים משתמשים בה לא מעט בתהליך העיצוב.

קישוט באמצעות סוכריות צבעוניות

מי מאיתנו לא אוהב סוכריות צבעוניות? מדובר באחד האלמנטים הכי פשוטים  וקלים לטובת קישוט של עוגות ובוודאי כאשר מדובר בעוגות שוקולד. פזרו סוכריות צבעוניות על גבי העוגה והוסיפו גם כיתוב באמצעות שקית זילוף, ויש לכם עוגה חגיגית ומרשימה במינימום של עבודה אבל מקסימום אפקט.

לסיכום, קישוט עוגות הוא לא עסק מסובך כפי שזה נדמה. באמצעות הטכניקות הקלות אותן הצגנו לכם כאן תוכלו גם אתם ליצור עוגת שוקולד חלומית שתגרוף מחמאות אבל גם תצטלם נהדר, בזכות קישוטים מיוחדים בדמות קישוטי עוגה מוכנים ועד לשימוש בשקית זילוף. מאחר ובעידן החדש כל אחד יכול להפוך לאופה מקצועי, ניתן ואף רצוי בהחלט להיכנס לעמודי אינסטגרם של קונדיטורים לטובת קבלת השראה וכן טיפים נוספים שבהם תוכלו להיעזר, כחלק מהבנה כי עוגת שוקולד בסיסית היא עוגה שיכולה להפוך לעוגה מרשימה ובלתי נשכחת הן מבחינת הטעם והן מבחינת הנראות.

נגישות