מתחתנים עם חיוך: כל מה שצריך לדעת על יישור שיניים לקראת האירוע

מתחתנים עם חיוך

ביום החתונה אנו רוצים להראות הכי טוב שאפשר. אנו רוצים שהחליפה או השמלה יהיו נוצצים ואלגנטיים, שהשיער יראה במיטבו כמו גם שהתסרוקת תהלום את האירוע והחיוך שלנו יהיה מרהיב ביופיו. ואכן לא מעט חיוכים יהיו ביום הגדול שלכם, כאשר גם החתן וגם הכלה רוצים להנות משיניים ישרות ולבנות.

אחת השיטות להנות מחיוך מושלם היא יישור שיניים באמצעות שיטות מתקדמות בהן לא רואים את הגשר עצמו משום שהוא מורכב בחלק הפנימי של השיניים. באמצעות גשר פנימי אפשר להתחיל בתהליך לפני החתונה ולהנות ממראה שיניים ישרות ביום האירוע עצמו.

אז איך אפשר ליישר שיניים בלי שרואים?

את השיטות הבולטות בתחום האורתודנטיה היא שיטה של הרכבת גשר באופן נסתר. שיטה זאת נקראת 'לינגואלי' וידועה גם כשיטת אינקוגניטו – משמע 'בלתי נראה'. השיטה מאפשרת ליישר שיניים באמצעות גשר וממש ללכת עם ולהרגיש בלי, לתחושה טובה ואסתטית.

חשוב לדעת כי דרך זאת ליישור שיניים מומלצת עבור מי שרוצה לעבור את התהליך מבלי שיראו שזה קורה וגם עבור מי שרוצה להנות מגשר פנימי שאינו מהווה מטרד או כזה שמציק. עם זאת לעיתים תידרש תחזוקה בזמן התהליך כמו שינוי מנחי קוביות או תיקונים אלמנטים מתכתיים שעוזרים להכווין את השיניים למקום הנכון.

מה צריך לדעת על השיטה?

יישור שיניים באמצעות גשר לינגואלי מאפשר סידור חלל הפה באמצעות הפעלת לחץ על השיניים והזזתן בצורה הדרגתית תוך תכנון הגשר על פי הצרכים של המטופל. האורתודנט (רופא שיניים מומחה בתחום) מבצע תכנון של הגשר והתאמת הקוביות אותן מצמידים אל השיניים ומשם הזזת השיניים אל הנתיב שיסדר אותן בפוזיציה הדרושה לקבלת מראה ישר פרופורציונאלי ונכון.

תהליך הרכבת גשר לינוגאלי בלתי נראה ומאפשר התאמה מושלמת עם הצמדה של האלמנטים הדרושים אל הצד האחורי של השיניים. המומחה מדביק את הגשר לחלק הפנימי של השיניים ועוקב אחר ההתקדמות של התהליך במשך הזמן הדרוש לקבלת מראה מושלם.

מתי כדאי להתחיל את התהליך?

את התהליך כדאי להתחיל כמה שיותר מוקדם כדי שתוכלו להגיע ליום החתונה שלכם עם שיניים ישרות. בכל מקרה, גם אם תתחילו ביישור מאוחר ממה שחשבתם: תוכלו לקבל אפקט משמעותי לאחר התקנת הגשר וכבר לפני האירוע ולהנות משיניים ישרות יותר בזמן החתונה.

עם זאת חשוב לבדוק שלא יהיו רווחים בין השיניים בשל התזוזה שלהן, לכן חשוב להיערך בהתאם מבחינת הזמנים להתקנת גשר ולבדוק באיזה שלב יהיו השיניים ביום החתונה. אם תסיימו את התהליך לפני היום הגדול כדאי לבצע שיוף ועיצוב קל של השיניים – גם כן באמצעות אורתודנט. במקרים של כתמים או גוון צהוב, כדאי להתייעץ לגבי הלבנה.

למה כדאי להשקיע ביישור שיניים לפני חתונה?

זה נכון שלפני החתונה יש לא מעט הוצאות כמו תשלום על אולם או גן אירועים, הוצאות ביגוד, תשלומים לספקים וכולי. עם זאת יישור שיניים אינו דבר חד פעמי שעושים לצורך חתונה בלבד, אלא שמדובר במהלך שיספק חיוך מושלם למשך כל החיים. עלויות הפרוצדורה נעות בין 15,000 שקלים ל 35,000 שקלים כשהכול תלוי בכל מקרה לגופו ויש לבדוק האם ישנה השתתפות של קופת החולים במימון.

למי זה מתאים?

יישור שיניים פנימי מתאים למי שאינו יכול להרכיב גשר שקוף עשוי מפלסטיק ולמי שהשיניים שלו אינן עקומות באופן קיצוני. במידה וההתאמה אינה נכונה עבורכם: התייעצו עם רופא השיניים לגבי ההתאמה הטובה ביותר. כך תוכלו להגיע ליום החתונה כשאתם נראים מושלם!

נגישות