עמותת אחינועם הוקמה בשנת 2018 ומאז הצליחה לחולל שינוי עצום בחברה הישראלית, וזאת בשל פעילות חברתית ענפה המתבצעת בכל רחבי הארץ ועם שימת דגש על אזור הפריפריה. המייסדים בראשות האחים איל אדרעי, רפי אדרעי וכן משה אדרעי נולדו וגדלו בעיר צפת ורואים בפריפריה כמנוע צמיחה אדיר, ובשל כך החליטו מתוך חובה מוסרית וערכית להקים את העמותה החברתית ללא מטרות רווח. אם עדיין לא נחשפתם לפעילות הענפה של העמותה, הגעתם בדיוק למקום הנכון. בסקירה הבאה נציג את הפעילות של העמותה שזוכה לגיבוי מלא מצד הרשויות כמו גם הצוות החינוכי אשר רואה בפעילות הזו כחלק בלתי נפרד מקידום המטרות לשמן הוקמה.

קידום הפריפריה באמצעות תוכנית ליווי ארוכת טווח

תוכנית שזוכה לגיבוי מלא מצד הרשויות היא תוכנית קידום ארוכת טווח המתמקדת בסיוע לבני נוער החל מגיל 16, וזאת מתוך מטרה לסייע לכם להתגבר על מכושלים וקשיים שמשפיעים באופן משמעותי על היכולת להגשים את עצמם ואת השאיפות המקצועיות שלהם. על כן, במסגרת התוכנית מספקת העמותה בראשות האחים רפי אדרעי, משה אדרעי וכן אייל אדרעי לפתח פלטפורמה אשר מגיעה לידי ביטוי בליווי אישי המתבצע החל מגיל 16 ועד לשלבים מאוחרים יותר, כאשר לכל אורך הדרך המשתתפים מקבלים מענה המותאם לצרכים שלהם ועם שימת דגש על מערך של מתנדבים הפועל לטובת הצלחתם. ברבות השנים השתתפו אלפי תלמידים בתוכנית הזו, כאשר באתר של העמותה ניתן לקרוא תגובות נרגשות מצד הבוגרים.

לאור ההצלחה, החליטו בעמותה לקדם את התוכנית לא רק בעבור בני נוער בפריפריה אלא גם בעבור נערים בסיכון. במסגרת התוכנית הזו מאתרת העמותה באמצעות מערך המתנדבים את המשתתפים ומספקת להם מענה המתבצע גם במסגרת הלימודים בתיכון אבל גם במסגרות נוספות כמו צבא, אקדמיה ובהמשך גם בשוק התעסוקה, כחלק מתוכנית של חלוקת מלגות.

 

 

קידום הפריפריה באמצעות שיפוץ מבנים

חלק בלתי נפרד מהפעילות של העמותה כוללת בין היתר פיילוט שהתחיל בעיר צפת ובמסגרת שיפצו המתנדבים של העמותה את הספרייה, לצד קידום של חינוך מוזיקלי לילדי העיר. רפי אדרעי תורם ביחד עם אחיו לטובת שיפוץ המבנים, כחלק מהבנה כי מדובר בתשתית חינוכית איכותית המאפשרת לצמצם את הפערים ובהתאם לכך להוביל לקידום של בני הנוער בעיר. כפועל יוצא מכך הצליחו בעמותה ליצור מענה אפקטיבי, כחלק מהבנה כי מדובר בהזדמנות מעולה ליצור בעבורם תשתית חינוכית איכותית. לאור ההצלחה, הוחלט להמשיך את הפרויקט גם לערים נוספות, כפועל יוצא מעשייה חברתית ענפה המשלבת בין עשייה חברתית ענפה לבין יצירה של מערך שנועד להוביל להצלחה, בכל תחומי החיים ותוך שימת דגש על מערך נקודתי המותאם בדיוק לצרכים של דור העתיד.

לסיכום

עמותת אחינועם פועלת רבות למען הפריפריה בישראל, הן באמצעות קידום של בני ובנות נוער המתגוררים בפריפריה דרך תוכנית קידום אישית לצד שיפוץ מבנים כמו ספרייה בעיר צפת. הפעילות הענפה אותה מקדמים באופן אישי המייסדים היא זו שהופכת אותה לעמותה חברתית ובעלת השפעה אדירה על עתיד של בני הנוער בישראל, כאשק בקנה ישנן תוכניות חברתיות נוספות, כמו למשל תוכנית לא משאירים אף תלמיד מחוץ לכיתה שבמסגרתה מספקת העמותה מחשבים חדשים או מחודשים בעבור תלמידים מכל רחבי הארץ, כולל אזור הפריפריה. מעוניינים לקבל פרטים נוספים? זה הזמן להיכנס לאתר הרשמי של העמותה, כל זאת מתוך מטרה להוביל ליצירה של מערך המאפשר גם לכם לקחת חלק פעיל בעמותה מובילה בתחומה הפועלת ללא כוונות רווח.