שוכרים יחד דירה? חשוב לבטח אותה!

לא מעט שוכרים חושבים שאם הם מצאו דירה ראויה להשכרה, זהו סוף פסוק. אומנם יש לברר לגבי תשלומים לוועד בית והאם בעל הדירה אחראי על תשלום הארנונה, אך מעבר לכך הם מסודרים. עם זאת, אנחנו מבקשים להאיר נקודה נוספת שדורשת את ההתייחסות שלכם, ופה אנחנו מדברים על ביטוח דירה שכורה. האם אכן מדובר בצורך ממשי? לרשותכם מידע מקיף בנושא לכם שיעשה סדר ושיאפשר להגיע להחלטה הנכונה ביותר.

השירות שיסגור לכם את הפינה

שנתחיל מנקודת ההתחלה? ובכן אין שום הכרח לעשות ביטוח דירה. מצד שני, יש להבין שאם משהו משמעותי יקרה לדירה בזמן שאתם מתגוררים בה, האשמה והעלות תוטל עליכם השוכרים. במקביל, אף שוכר לא רוצה לשלם שלא לצורך, ועל כן יש למצוא את ההצעה הטובה ביותר. לא רוצים להתחיל להרים טלפונים ולנסות לערוך השוואה מקיפה? מחשבון ביטוח דירה יעזור לכם לקבל הצעה טובה – מדובר בשירות מקוון, מהיר ויעיל, שבסך הכול מצריך למלא מספר נתונים בסיסיים. באופן שכזה מקבלים כיוון ואף זוכים לסגור את הפינה.

בעל הדירה עושה ביטוח? תבדקו מספר דגשים!

עוד ראוי לדעת שבעת מעמד חתימה על החוזה בעל הנכס רשאי לחייב את השוכרים לעשות ביטוח דירה שכולל אחריות כלפי צד ג'. כמו כן, אם בעל הנכס הוא הצד שרוכש את הביטוח, יש לבחון שהוא הוסיף את השם שלכם, או שלכל הפחות הוסיף סעיף "ויתור שיבוב" שנוגע אליכם. מדוע? כדי שאם הדירה תינזק, חברת הביטוח לא תוכל לתבוע אותכם.

 

 

מה רצוי ולא רצוי שייכלל בחוזה?

ראוי לוודא שקיים סעיף "ביטוח אובדן שכר דירה". מדוע? סעיף זה בא להגן במקרה שמשלמים כמה חודשים קדימה, אך כיוון שהדירה ניזוקה, לא ניתן להמשיך לגור בה. מה עוד רצוי לוודא שהחוזה כולל? ביטוח צד שלישי, ואף רצוי לוודא שקיים כיסוי עבור תכולה שוות ערך, כמובן אם זהו פרמטר שרלוונטי עבורכם. לצד מה שציינו שכן רצוי שייכלל בחוזה, גם ראוי לוודא מה לא רצוי שייכלל בו. כך למשל יש לוודא שלא קיים סעיף שביכולתו להטיל עליכם את האחריות לנזק שנגרם לדירה, אם אותו נזק אינו תלוי בהתנהלות שלכם.

משימה מורכבת לצד סיוע ממוקד

כפי שמתחיל להתבהר, ביטוח דירה עבור שוכרים היא אכן המלצה חמה, אם כי הנושא יחסית מורכב. קיימים סעיפים שאנשים מסוימים צרכים לחתום עליהם ומנגד קיימים סעיפים שרצוי להימנע מהם. כמו כן, יש סעיפים שחשוב לבדוק היטב גם אם אין מדובר בחוזה שאתם רכשתם וכדומה. מכאן כיוון שמדובר במשימה מורכבת, נחוץ ייעוץ מקצועי, ופה ראוי להמליץ על חברת ביטוח בטאץ', חברה שמתווכת בין הצרכים הממוקדים שלכם לבין שלל חברות ביטוח, כאשר ניסיון עשיר והיצע אדיר מאפשרים להשיג את הביטוח המתאים ביותר.

שוכרים ביחד? יש דברים שאין צורך להתחלק בהם!

לאחר שציינו ביטוח תכולת דירה על רגל אחת, נעצור לחדד שאם אכן מחזיקים בציוד יקר ערך, הביטוח בהחלט חשוב. גם עבור ביטוח מעין זה מומלץ להיעזר בחברת טאץ' ביטוח, חברה שמתווכת בין הצרכים שלכם לאין ספור חברות ביטוח מובילות, ואף גם פה ראוי לדעת שיש מגוון פרמטרים שמשפיעים באופן ישיר על העלות. פרמטרים כגון מפרט של אמצעי מיגון, מיקום הבית וכמובן סוג התכולה.

לסיכום

נציין שהגיע הזמן להפנים שביטוח דירה אינו מיועד רק עבור אנשים שהנכס שייך להם, אל גם עבור שוכרים. כמו כן, אם אתם שוכרים ביחד דירה, אתם אומנם זוכים להתחלק בהוצאות, אך אין צורך להתחלק בכל מה שנוגע לבירורים. בדיוק עבור כך קיימת חברת טאץ' ביטוח!

נגישות