בשעה טובה הילד הופך לנער וכעת הגיע הזמן לקיים את אירוע בר המצווה. מדובר באירוע משמעותי בעבור כל בני המשפחה, ולכן צריך להשקיע בתכנון וארגון שיניב לכם את היכולת להפיק אירוע בלתי נשכח. בשביל לסייע, בחרנו בסקירה הזו להציג לכם את כל הטיפים החשובים לטובת אירוע בר מצווה מושקע. מוכנים? בואו נתחיל!

איתור אולם

המקום אותו אתם בוחרים לטובת הפקה של אירוע הוא זה שייתן את הטון לכל האירוע, ולכן צריך לבחור בחוכמה. בתהליך החיפוש צריך לקחת בחשבון את מספר האורחים שתזמינו, את סוג האירוע בהתאם להעדפה של חתן בר המצווה וכן והאווירה הכללית שתרצו ליצור במסגרת האירוע. בין האפשרויות העומדות לרשותכם אפשר למנות: אולם אירועים, רחבת הכותל המערבי, מסעדה, אולם כנסים בתוך בית מלון או אצלכם בבית. שימו לב כי החלטה לגבי הלוקיישן צריכה להתבצע בין היתר גם בהתאמה למסגרת התקציב, ועל כן רצוי לבצע השוואה של מחירים, ולבחון את האפשרות האטרקטיבית ביותר, בהתאם לתקציב.

דקורציה לאירוע

קישוטים הם חלק מרכזי בכל בר מצווה, ויכולים לעזור ליצור אווירה חגיגית. מבלונים ועד פרחים, יש הרבה אפשרויות לבחירה, כאשר בשנים האחרונות ניתן להבחין במגמה שבמסגרתה יותר ויותר בעלי שמחות בוחרים למתג את האירוע כולל הזמנות לאורחים, בהתאם לקונספט הנבחר. בחרו בקונספט המשקף את האישיות של חתן בר המצווה, ובכך תוכלו להפיק אירוע בלתי נשכח שגם מצטלם נהדר לרשתות החברתיות.

 

 

בחירה של מערכת לבוש

חלק מהותי בתהליך הארגון של בר המצווה כולל גם את נושא ההלבשה. חתן בר המצווה הוא הכוכב של האירוע, ולכן כחודש לפני מומלץ כבר לחשוב על הלבוש שצריך להיות מצד אחד אלגנטי ורשמי (בהתאם לרוח האירוע) אבל גם כזה המותאם לגילו. הזמנה של נעלי סניקרס לגברים מהווה הזדמנות מעולה לחסוך זמן ומאמץ, ולהרכיב לוק אלגנטי אבל גם מושקע לרגל האירוע. בנוסף, מומלץ לארוז מראש מספר מערכות לבוש הכוללות סט אלגנטי לבית הכנסת ועוד סט קליל יותר, לטובת ריקודים וסעודה.

היצע קולינרי מגוון

אחד מהאלמנטים החשובים ביותר בתהליך ההפקה של בר מצווה כולל כמובן את נושא ההסעדה. בין אם אתם מתכננים לחגוג את האירוע בבית מלון או בבית שלכם, חשוב להקדיש מחשבה רבה לתפריט. לפני שאתם מחליטים על התפריט, צריך לבחון את ההעדפות של האורחים, החל מהנושא של כשרות ועד לאורחים טבעוניים שזקוקים לתפריט מותאם אישית. לכן, בתהליך של בניית התפריט צריך להקפיד ולכלול היצע קולינרי מגוון ואיכותי, עם דגש על טריות.

איתור ספקים מקצועיים

מהקייטרינג ועד הצלם, חשוב לשכור אנשי מקצוע מנוסים כדי להבטיח שהאירוע יתנהל בצורה חלקה וללא הפתעות בלתי צפויות. איתור של ספקים צריך להתבצע רק לאחר שקיבלתם המלצות מוכחות מלקוחות עבר וכן לאחר בחינה של תיק העבודות. את כל תהליך האיתור מומלץ לבצע עד כשבועיים מיום האירוע, כאשר שימו לב כי אתם חותמים על חוזים וכי מתקיים לפני האירוע תיאום ציפיות שנועד להוביל להפקה מושקעת התואמת את הדרישות והחזון שלכם, כבעלי האירוע.

לסיכום

הפקה של אירוע בר מצווה עשוי להיות מאתגר למדי, אולם באמצעות יישום של הטיפים אותם הצגנו לכם כאן, תוכלו לסגור את כל הקצוות הפתוחים לטובת הפקה של אירוע בלתי נשכח. רצוי לעבוד עם רשימות מוסדרות וכן להיצמד למסגרת התקציב, כמו גם לפעול בשיתוף פעולה מלא עם חתן בר המצווה, לטובת אירוע משמעותי ומרשים.