תקופת ההכנות לקראת החתונה גובה מחיר נפשי אך גם פיזי, כאשר אחת התופעות הנפוצות היא כאבי בטן שיכולים אפילו להשבית מפעילות ולגרוע מהחשיבות של היום המרגש הזה. איך תוכלו להקל על הכאבים במהירות? להלן מדריך מיוחד בנושא.

סובלים מכאבי בטן? יש מה לעשות בעניין, כך שתוכלו להגיע לחתונה בבריאות שלמה

כאבי בטן עלולים להתרחש לא רק על רקע של בעיות בריאותיות אלא גם מצבי סטרס ודחק. אין ספק כי תקופת ההכנות לקראת החתונה היא תקופה מלחיצה למדי, כאש אחת התופעות הנפוצות היא כאבי בטן שיכולים לנוע בין כאבים קלים עד לכאבים חזקים שמצריכים לא פעם טיפול תרופתי. בכדי שתוכלו לטפל בתופעה עוד לפני החתונה, רצוי קודם כל להתייעץ עם הרופא לגבי תרופות מרשם שיכולות לגרום להקלה מיידית. נוסף לכך, אחת הסיבות הנפוצות לכאבי בטן היא עצירות. ניתן לקבל טיפול בעצירות דרך תרופות אך גם באמצעות דרכים טבעיות כמו צריכה של סיבים תזונתיים שמגדילים את נפח הצואה ובהתאם לכך מרככים אותה. ישנם תוספי תזונה ייעודים אותם ניתן לרכוש דרך חברות מקצועיות שמשווקות את המוצר באישור משרד הבריאות, כאשר באותם תוספים מצויים חומרים פעילים טבעיים שמעודדים את הפעילות התקינה של הקיבה ובהתאם לכך גורמים לתחושה של שחרור – תרתי משמע. במידה ואתם סובלים מעצירות, רצוי להשתמש גם בפרוביוטיקה שנותן מענה מצוין לבעיה של עצירות, גם בעבור ילדים ובוודאי בעבור מבוגרים.

שימוש בצמחי מרפא

דרך מצוינת להקל במהירות על כאבי בטן מתבצעת באמצעות שילוב של צמחי מרפא שמעודדים את הפעילות התקינה של הקיבה אך במקביל מנקות את הרעלים בגוף ובהתאם לכך גם מאפשרות לקבל הקלה נפשית שהיא חשובה מאוד בתהליך ההתמודדות מול כאבי בטן וסטרס או חרדות לפני החתונה. השימוש בצמחי מרפא לצורך הקלה בכאבי בטן אינו דבר חדש, ובתרבות המזרח משתמשים במשך מאות שנים בצמחי מרפא כמו ג'ינג'ר, פשתן ושזיפים לטובת עידוד פעילות המעיים. תזונה נכונה מהווה מרכיב מפתח לטובת התמודדות עם כאבי בטן, ועל כן רצוי מאוד לתאם פגישת ייעוץ עם נטורופתית המתמחה בבנייה של תפריט המורכב מצמחי מרפא כמו גם תוספי תזונה ייעודים בהם ניתן להשתמש עוד לפני יום החתונה. רצוי שלא לחכות עד ליום החתונה עצמו כדי לטפל בעצמכם, וזאת בשל העובדה כי לעיתים כאבי בטן עלולים להחריף כתוצאה מההתרגשות הנלוות וההכנות ועל כן גיבוש של תוכנית פעולה פרטנית בהתאם לרקע הרפואי מהווה דרך מצוינת ליצירת הקלה.

כאבי בטן לפני החתונה: איך תוכלו להקל במהירות?

פעילות ספורטיבית

בכדי לעודד את פעילות המעיים צאו להליכה או ריצה באופן קבוע עם בן/בת הזוג. ספורט מעודד את פעילות הקיבה כמו גם גורם להפרשה של הורמונים שתורמים גם למצב הרוח. כאשר אתם במצב רוח טוב ומפעילים את הגוף, ההקלה תהיה מיידית. עם זאת, הקפידו שלא לבצע פעילות ספורטיבית מאומצת שעלולה לחשוף אתכם לפציעות רגע לפני היום החשוב ביותר בחייכם, ועל כן ליווי מצד מאמן כושר מוסמך הינו חיוני.

עיסוי בטני

עיסוי עדין של אזור הבטן יכול גם הוא לתרום להקלה משמעותית בעוצמת הכאב. הקפידו לבצע את העיסוי באופן עדין ככל האפשר, ביחד עם שמן שקדים או שמן קוקוס (שהם גם שמנים מצוינים לעור). למעשה, עיסוי בטני יכול לסייע לצורך שחרור של גזים ועידוד פעילות המעיים. מדובר גם בהזדמנות מצוינת בעבורכם לקבל זמן איכות זוגי רגע לפני החתונה, ועל כן מומלץ לבדוק לגבי מעסים שמתמחים בעיסוי רפואי לטובת הירגעות והקלה בכאבי בטן.