לא רק ישראל אינה מאפשרת נישואים של זוגות חד מיניים, אלא גם מדינות נוספות ברחבי העולם. עם זאת, טוב לדעת שיש לא מעט מדינות שכן מאפשרות זאת, ואם נדייק, נכון להיום יש 26 מדינות שמאפשרות לזוגות חד מיניים להינשא. אז.. איפה כדאי לזוגות להט"בים להתחתן? הנה כמה המלצות:

פורטוגל

החל משנת 2010, גם זוגות חד מיניים יכולים להתחתן בפורטוגל, וכן – גם אם אין ברשותכם דרכון פורטוגלי, תוכלו להינשא בעירייה, אבל זה יצריך מכם לא מעט ביורוקרטיה ותהליכים, כי לפחות אחד מבני הזוג יצטרך לשהות בפורטוגל 30 יום לפני קבלת היתר הנישואים. כמו כן, יש להביא תעודת לידה חדשה (הונפקה בששת החודשים שקדמו לבקשה), ויכול מאוד להיות שתצטרכו לספק מסמכים נוספים שחיוניים עבור תעודת הנישואים – כשכולם צריכים להיות מתורגמים לשפה המקומית וחתומים על ידי נוטריון. אם יש לכם אזרחות אירופאית, (כלומר אם הוצאתם בעבר דרכון פורטוגלי), סביר להניח שהתהליך יהיה שונה.

קפריסין

קפריסין היא יעד נהדר לזוגות שרוצים להינשא בנישואים אזרחיים, ולא רק שהיא מאפשרת זאת לזוגות סטרייטים, היא פותחת את שעריה גם עבור זוגות חד מיניים, כשהטקס עצמו מתקיים בעירייה. יש להביא מראש דרכונים בתוקף, טופס "תמצית רישום" שמקבלים ממשרד הפנים, ומסמכים בשפה האנגלית עם חתימת נוטריון. כמו כן, תצטרכו למלא טפסים ולהביא עמכם תמונות פספורט. ייתכן ותידרשו להביא מסמכים נוספים, כמו אישורים ממקומות העבודה או כרטיסי טיסה שמוכיחים שאתם עתידים לשוב לישראל.

אילו מדינות מאפשרות נישואים לזוגות חד מיניים

איסלנד

כדי להתחתן באיסלנד תצטרכו להביא דרכונים בתוקף, תעודות לידה ומסמכים ממשרד הפנים הישראלי (שמעידים שאתם רווקים). כמו כן, יש לחתום על טופס הרשמה לנישואים. יש להחתים גם שני עדים נוספים.

הרשויות באיסלנד מחייבות את בני הזוג להגיש את המסמכים כחודש לפני החתונה, לכן אם אתם בעניין של חתונה ספונטנית, אולי איסלנד היא לא היעד האידיאלי בעבורכם.

ניו יורק

נישואין בארצות הברית עשויים להצריך מכם קצת יותר ביורוקרטיה, משום שיש להוציא מבעוד מועד תעודת נישואין בעירייה, לשלם אגרה ולהביא עמכם מסמכים מזהים ותעודות לידה. רק לאחר שתעודת הנישואין תאושר, ניתן יהיה להינשא.

קנדה

חתונה בקנדה נשמעת כמו חלום? ובכן, זה לגמרי אפשרי, רק צריך לקחת בחשבון שלכל מחוז יש את תנאי הנישואין שלו, ולכן חשוב להחליט מבעוד מועד היכן מתחתנים ולברר אילו מסמכים תידרשו להביא עמכם. שימו לב, שעבור נישואים בקנדה, יש להוציא מראש ויזת תייר.

שנסכם?

מדינות שונות בעולם כבר מזמן הפנימו שבשנת 2020, נישואים חד מיניים זה דבר לגיטימי לחלוטין. אמנם בישראל זוגות להט"בים נתקלים בלא מעט אתגרים, אבל בהחלט ניתן לממש את הזוגיות באחת מהמדינות שצוינו מעלה. כמו כן, על מנת להינשא בחו"ל, יש להיערך מבעוד מועד ולדאוג לכל המסמכים הרלוונטיים. שימו לב שלכל מדינה יש את הבירוקרטיה שלה, ותידרשו להביא מראש מסמכים שונים, בין היתר כרטיסי טיסה הלוך חזור, דרכונים בתוקף ומסמכים מתורגמים לשפה המקומית וחתומים על ידי נוטריון. לכן חשוב לברר את כל הפרטים הללו בשלבים מוקדמים בתהליך, וכמובן לפני שתזמינו כרטיסי טיסה.

מה שנהדר בחתונות שמתקיימות בחו"ל, זה שניתן להפיק חתונה מיוחדת, שונה והכי חשוב – כזו שזוכרים לעד.

מזל טוב!