חכם משכנתאות מלווים אתכם ליום המרגש בחיים: איך לוקחים הלוואה לאירוע החתונה?

ההחלטה לגבי חתונה היא החלטה משמעותית וכבדת משקל מבחינת העתיד שלכם כזוג. יחד עם זאת, ההחלטה הזו מגלמת בחובה גם לא מעט הוצאות, החל מתשלום לאולם ועד לירח הדבש. העלויות מצטברות במהירות, ובכך משפיעות באופן משמעותי על היכולת שלכם לפתוח דף חדש כזוג צעיר, בעקבות עלויות כספיות החורגות ממסגרת התקציב. אם אתם מתכננים חתונה וזקוקים לכספים, נטילת הלוואה מהווה אופציה מצוינת למימון האירוע, בתנאי כי מדובר בהלוואה בתנאים נוחים. אם אתם מתלבטים איך לקחת הלוואה לאירוע, הגעתם למקום הנכון. במדריך זה נסביר באמצעות המומחים של חכם משכנתאות את כל הדגשים החשובים שכל זוג צריך לדעת. מוכנים? בואו נתחיל!

קביעת מסגרת התקציב

הצעד הראשון בלקיחת הלוואה לחתונה מתחיל בבנייה של תקציב, ובהתאם לכך לקבוע את גובה ההלוואה. לפני שאתם מתחילים לחפש גוף פיננסי לטובת קבלת ההלוואה, ערכו ביחד רשימה של הוצאות צפויות בטבלת אקסל, וכמה כל אחת תעלה. המומחים של חכם משכנתאות מסבירים כי קביעת מסגרת התקציב תעזור לכם לקבוע את גובה ההלוואה, וזאת בהתאם ליכולת הפיננסית האישית של כל אחד מבני הזוג, וכן לכספים שאתם מקבלים במסגרת של סיוע מבני המשפחה לטובת מימון האירוע.

בדיקת דירוג האשראי

דירוג האשראי של כל אחד מבני הזוג משחק תפקיד משמעותי באישור ההלוואה והתנאים. למעשה, עוד לפני שאתם מתחילים לגשש, צריך לבדוק את דירוג האשראי באמצעות חברה מקצועית כמו למשל חברת חכם משכנתאות, ובמידה מדובר בדירוג נמוך, צריך כבר עכשיו לנקוט בצעדים כדי לשפר אותו, החל מתשלום של דוחות ועד להתנהלות פיננסית נבונה שנועדה לסגור את המינוס בבנק. ככל שדירוג האשראי יהיה גבוה יותר, כך תגדילו את הסיכויים לאישור ההלוואה.

 

 

איסוף מסמכים

לפני שאתם מגישים בקשה להלוואה, צריך לוודא שיש לכם את כל המסמכים הדרושים. בין המסמכים שאותם תידרשו להציג ניתן למנות בין היתר תלושי משכורת אחרונים, פעילות בחשבון ועוד. הכנת כל המסמכים הדרושים מבעוד מועד תהפוך את תהליך בקשת ההלוואה לחלק ומהיר יותר. לאחר שבחרתם הלוואה, הקפידו לקרוא ולהבין את תנאי ההלוואה לפני שאתם חותמים על ההסכם. צריך לוודא שאתם מבינים את שיעור הריבית, תנאי ההחזר וכל העמלות הקשורות להלוואה, רגע לפני שחותמים על המסמך, והכספים עוברים לחשבון הבנק.

השוואה בין הגופים הפיננסים

ענף ההלוואות התפתח באופן משמעותי בשנים האחרונות, ועדות לכך ניתן למצוא במספר רב של גופים המעניקים הלוואה לכל מטרה, כמו למשל מימון של חתונה. בעת השוואה צריך לבחון את גובה הריבית, תנאי ההחזר וכן פירעון מוקדם. לצד זה, צריך לקחת בחשבון כי ישנם מספר סוגי הלוואות, ועל כן קבלת ייעוץ מקצועי מצד חברה מקצועית כמו למשל היועצים הפיננסים של חכם משכנתאות יבצעו את ההשוואה בעבורכם ואף ינהלו משא ומתן, כחלק מהבנה כי מדובר בהלוואה משמעותית שאותה תידרשו לשלם למשך תקופת זמן לא מבוטלת.

לסיכום

לקיחת הלוואה לחתונה יכולה מהווה דרך לקבלת מימון, בעבור ההוצאות הנלוות לאירוע משמעותי כמו זה. על ידי ביצוע השלבים אותם הצגנו לכם כאן, תוכלו לא רק לקבל הלוואה בתנאים נוחים אלא גם להבין לעומק את ההשלכות הפיננסיות מבחינת ההחזר החודשי, ריבית והצמדה. התייעצות עם מומחים בתחום כמו חברת חכם משכנתאות היא אופציה נהדרת בעבור כל זוג שרוצה לקבל מעטפת מקצועית נרחבת המתבצעת על ידי מומחים לתחום, לטובת קבלת החלטות ובהתאם לכך שיפור התנאים של הלוואה.