למה כדאי לטפל בחרדות לפני החתונה?

חרדות לפני חתונה הן סיטואציה טבעית המתרחשת לא פעם. אולם, במידה והיא איננה מטופלת היא עלולה להוביל לא רק למתחים הולכים וגוברים אלא אפילו לביטול מצד אחד הצדדים. בשל כך, טיפול מהווה דרך אידיאלית לצורך הפחתה ברמת החרדה.

טיפול בחרדות לפני חתונה: כל מה שרציתם לדעת וחששתם לשאול

אין ספק כי תהליך של תכנון חתונה מהווה אתגר ממשי בעבור כל אחד מבני הזוג, כאשר בעבור אנשים שסובלים מחרדה – מדובר בטריגר נוסף שיכול להוסיף לתחושות קשות ולעיתים אפילו לביטול החתונה, בשל הלחצים והחרדות הנלוות לתהליך התכנון מצד בן/בת הזוג, המשפחה, החברים והספקים.  למעשה, חרדות אינן דבר שנעלם ונדרש לטפל בהן באופן מיידי דרך טיפול, כל זאת מתוך מטרה למנוע כי בעתיד החרדה תשפיע על איכות החיים ועל חיי הזוגיות והמשפחה. חשוב  לפנות לעזרה לטיפול בחרדות עוד לפני החתונה, וניתן לראות כי לאור המודעות של זוגות להשפעה של חרדה על חייהם המשותפים יותר ויותר גברים ונשים מחליטים לפנות, מתוך הבנה כי לטיפול יש יכולת ממשית לסייע לצורך הפחתה ברמת החרדה.

מה כולל טיפול בחרדה לפני חתונה?

טיפול בחרדה לפני חתונה מתמקד בהבנה של מקור החרדה, ובהתאם לכך שינוי דפוסי ההתנהגות והחשיבה הנלווים לחרדה. מאחר ומדובר באירוע בעל משמעות עצומה, תכנון החתונה עלול לא פעם להגיע למצב של מאבקי שליטה בין בני הזוג כמו גם המשפחה הקרובה. במסגרת הטיפול תוכלו ללמוד כיצד לשלוט בחרדה ולחיות לצדה, במקום לנסות להתעלם ממנה ובכך להחמיר אותה. הליווי בטיפול מותאם לקשיים הייחודים, ולכן הוא אינו קבוע. ניתן לקבל את הטיפול באופן נקודתי או כתהליך ארוך טווח, כל זאת בהתאם לצרכים האישיים ותוך שימת דגש  על מתן כלים אשר באמצעותם ניתן להתמקד בשינוי דפוסי החשיבה וההתנהגות, כאשר היום אחד הטיפולים הטובים ביותר הוא ללא ספק טיפול CBT. מדובר בטיפול התנהגותי-קוגניטיבי המתבצע באמצעות מטפל מוסמך, והוא נועד להוביל בתוך זמן קצר להפחתה ממשית ברמת החרדה.

למה כדאי לטפל בחרדות לפני החתונה-

רגע לפני ששוברים את הכלים – זה הזמן לפנות לטיפול

אחת מתופעות הלוואי המוכרות של חרדה לפני חתונה היא ביטול החתונה, כפועל יוצא מהחששות וסימני השאלה שעולים לפני שנכנסים תחת החופה. מעבר לעלויות הגבוהות הכרוכות בביטול, כרוכה בכך עוגמת נפש לשני הצדדים ולעתים תחושות קשות שילוו את שני הצדדים בטווח ארוך. טיפול אישי מבוסס בין היתר על היכולת להסתכל על מערכת היחסים והממדים הרגשיים הנלווים, כך הלחצים המעורבים בהכנות לא ישפיעו על רמת החרדה אלא להפך, יסייעו להתמודדות נכונה וטובה יותר. על כן, טיפול לפני חתונה בעבור אחד מבני הזוג או אפילו טיפול משותף יכול בהחלט לתרום לצורך יצירת דפוסי פעולה חדשים, החלטה נכונה ומושכלת לגבי העתיד וכן ביצוע הכנות לקראת היום הגדול באופן שאינו יוביל בהמשך להתקפי חרדה או לחילופין פרידה על רקע החרדות שאינן ברות שליטה.

נגישות