פציעה באולם אירועים

אירוע תמיד משמח, במיוחד בתקופה בה מזמן לא יצאנו מהבית ומזמן לא אכלנו בחוץ. עם זאת, לצד השמחה הגדולה שמאחורי האירוע והחוויה, גם תמיד שוכן חשש קטן מפני תאונה שעשויה להתעורר. תאונה ברחוב, בבית ובעבודה. אז נכון שאירוע יותר מתחבר לאוכל, לריקודים ולמפגש חברתי, אך גם באירוע ניתן ליפול לא טוב, לקבל הרעלת קיבה, להתחשמל וכדומה. מה אם כן עושים במצב שכזה? טוב לדעת שניתן לתבוע והרבה פעמים לצאת עם סכום הרבה יותר שמן מאותו סכום ששמתם במעטפה. אז אם גם לכם יצא להיפצע באירוע ואם גם אתם חושבים קדימה, אבנר הייזלר משתף בניסיונו העשיר בנושא.

מעבר לפינה – תאונה

הלכתם לחתונה של חברים והחלקתם על הרחבה שהייתה רטובה, הלכתם לאירוע משפחתי והילד שלכם שקפץ במתקן המתנפח נפל לא טוב בשל כשל תפעולי, הגעתם לבר מצווה ומעדתם ממרצפת בולטת, הוזמנתם למסעדה ונשפך עליכם מרק רותח? ובכן תאונות יכולות לפגוש אותנו בכול מקום, אך כאשר הן מתערבבות עם שמחה, הבלבול יותר גדול. במקרים מעין אלו רבים מרגישים שהם הולכים לאיבוד, אך מי שיצא לו לקרוא על אבנר הייזלר בדה מרקר כבר יודע שלכל בעיית ביטוח קיים מענה ממוקד, ועל כן הייזלר ניגש לעשות סדר.

יש את מי לתבוע

בעוד שאנשים עושים מגוון ביטוחים ומרוויחים שקט נפשי, יש לציין שבמקרה זה אין צורך לעשות ביטוח שמגן פרטנית מפני אירועים. הייזלר מבהיר שרובנו מכוסים בביטוח בריאות ואף לרבים יש ביטוח שמגן מפני תאונות אישיות ומפני אובדן כושר עבודה. מכאן שאם אכן תקרה תאונה בעת אירוע, יש להתמקד במתן עזרה רפואית, וישר לאחר מכן להבין את מי תובעים. פה הייזלר מחדד שאין למהר לתבוע את הביטוח הפרטי, וזאת כדי לא לפגוע בפוליסה. את מי אם כן תובעים? את הביטוח של המקום או לחלופין את הביטוח של המפעיל.

2 מוקדים תביעה 1

כפי שמסביר אבנר הייזלר בראיון בדה מרקר, ביטוח חשוב לעשות, אך ביטוח גם חשוב לדעת להפעיל. אי לכך אם אכן אירעה תאונה בעת אירוע כזה או אחר, יש להבין את מי תובעים. בנקודה זו בדר"כ נפתחות 2 אופציות. תובעים או את המפעיל (למשל את המפעיל של מכונת הקפה שהובילה לכוויה חמורה), או לחלופין את בעל האולם. פה נציין שבמקרים מעין אלו המשתנים די חמקמקים, כך שקשה לתת תשובה ברורה מבלי לצלול לעומק הדברים. כיצד אם כן בכול זאת פועלים? לרוב מומלץ להיעזר בסיוע משפטי – לפנות לעו"ד שבקיא בתחום הביטוחים.

סיוע חשוב

פנייה אל עו"ד שמתמחה בתחום הביטוחים נחשבת מומלצת. עו"ד לא רק יסייע לקדם את התביעה ויימנע לבצע פעולות שאינן רלוונטיות (כאלו שרק שואבות משאבים וזמן), אלא בין היתר הוא גם יידע לומר לאיזה סכום ניתן לצפות ולא יאפשר לצד שנתבע לנצל את חוסר ההתמצאות של התובע.

מגיעים להסדר מחוץ לבית המשפט

סביר ביותר שרבים קוראים את הדברים והדבר יחיד שרץ להם בראש זה שמעבר לפציעה האפשרית, אין להם שום כוונה להתחיל תהליך מפותל בבית המשפט. ובכן ניתן להבין את הרתיעה מהתנהלות משפטית ועל כן רצוי להעביר את המושכות לעו"ד שבקיא בתחום. נוסף לכך, טוב לדעת שברוב הפעמים ניתן להגיע להסדר מבלי לערב את בית המשפט, כך שגם פה לעו"ד שבקיא בנושא יש תפקיד משמעותי. לסיכום נציין שתמשיכו לצאת וליהנות, אך בעת הצורך דעו שיש את מי לתבוע ואף מי שמסייע לנווט את סך התנהלות. רק בריאות!