בפעם הראשונה: טיפים לעיצוב חדר השינה הראשון שלכם

רבים מגדירים את חדר השינה כחדר החשוב בבית. הוא המבצר של ההורים, אחראי על המנוחה ואגירת הכוחות בכל יום מחדש ותפקידו להשרות רוגע ונועם על השוהים בו. לכן, לעיצוב חדר השינה הראשון שלכם תפקיד מכריע ויש לו השלכות לא מבוטלות על שגרת היום שלכם. כך תעשו את זה נכון.

איזון וטבעיות הם שם המשחק

בחדר השינה, יותר משאר חדרי הבית, חשוב לשמור על איזון וזרימה טבעית של האסתטיקה. על המיטה להתכתב עם הארון והשידות שלצידה, וליצור הרמוניה בין כל הרכיבים שבחדר. לצד בחירה בצבעים מרגיעים ונעימים לעין בגוונים בהירים, בחירת המיטה הזוגית שלכם היא קריטית ביותר. למיטת קינג סייז מידות שונות ולכן יש לבחור את המיטה הנכונה לכם על פי המידות המוצעות לכם ובהתאם לחלל חדר השינה שבביתכם. כך תוכלו להבטיח עיצוב נכון ומדויק ככל הניתן עבורכם.

בחירת תקציב לפני הכול

לפני כל צעד שתבחרו לעשות, חשוב להבין את התקציב שברשותכם. עולם עיצוב חדרי השינה משתרע על פני מנעד רחב של רהיטים ומוצרים במחירים שונים, החל באלפי שקלים בודדים לעיצוב בו הכול כלול, ועד לעשרות אלפי שקלים בחנויות היוקרה האיכותיות ביותר. נסו להבין מה נכון לכם ומה מתאפשר במסגרת התקציב שתקבעו, וממנו נסו לא לחרוג יתר על המידה.

 

התמקדו בסגנון אחד

שנית, יש להבין מה הסגנון שמושך אתכם. בעולם העיצוב ישנם מספר סגנונות עיקריים, לרבות עיצוב חדרי השינה, שיבקש להיות משויך לז'אנר אחיד. הנה כמה מהסגנונות המוכרים בתמצית:

עיצוב כפרי

דוגל בדגש על הטבע וישלב את יסודות הטבע בפנים הבית. יבוא לידי ביטוי בשימוש תדיר בעץ ותשומת לב לצבעי אדמה ובפרט חום, ורוד, בז' וכן הלאה. סגנון שמשרה רוגע וחמימות.

בוהו שיק

מתבסס על עקרונות שהופיעו החל משנות השבעים. מתבטא יותר בחופשיות, ומציע שילובים של הדפסים, מרקמים וצבעים שונים. לא מקובע על סגנון אחד, מאפשר ביטוי עצמי ונותן מקום לטעם האישי שלכם.

עיצוב מודרני

מאוד נפוץ בישראל, ומדגיש בעיקר את האסתטיקה והניקיון, המתבטא בקווים ברורים ובהירים לכדי חלל בעל מראה מאורגן. לרוב ישלוט בו הצבע הלבן, אולם ניתן להוסיף בעדינות צבעים נוספים אם רוצים בכך.

תעשייתי

מבוסס על צבעים קרים בעיצוב מתכתי. שונה בתכלית מהעיצוב הכפרי או הבוהו שיק אך עם זאת עדיין ביכולתו להשרות אווירה נעימה.

סידור הרהיטים בחלל חדר השינה

לאחר שנבחר הסגנון הרצוי, מתחילה המלאכה הלוגיסטית והאסתטית של סידור הרהיטים ברחבי חדר השינה. על חלל החדר להיות מוקפד ומרווח כדי לא ליצור אווירת מחנק וצפיפות בחדר שאמור להיות המנוחה והנחלה שלכם. מומלץ, למשל, למקם את שידת המיטה בגובה המיטה כדי להפוך אותה לפרקטית ונוחה לשימוש. יש לתכנן הכול בקפידה, על אחת כמה וכמה אם מדובר בחדר שינה קטן יחסית, ולבצע תוכנית העמדה בה תוכלו לראות את החדר התיאורטי אל מול עיניכם, בטרם תסדרו פיזית את כל הרהיטים במקום, מה שיחסוך תסכול רב ובמקרים מסוימים גם עוגמת נפש.

המיטה- הלב של החדר

כאשר אנו ניגשים לבחור את מיטת חלומותינו, חשוב להבין שהיא כנראה הרהיט החשוב ביותר בבית. מיטה נוחה משמע שינה ערבה, ונוחות תביא שקט נפשי ובריאות לגב. יש לדעת במדויק את מידות החדר וכך להתאים את המיטה הנכונה עבורכם, שכן תוכלו למצוא מיטה מדהימה, אך היא עלולה לחסום את חלל החדר או את הגישה לארון הבגדים ולגרום לחוסר נוחות וצפיפות.

לסיכום

יש עבודה רבה בזמן עיצוב חדר השינה החלומי שלכם. יש לבחור בדקדוק את הריהוט הנכון לכם, החל ממנורת הלילה, דרך גוף התאורה שיאיר את החדר, ועד המיטה וארון הבגדים.

נגישות