מאורסים? מזל טוב! רגע לפני החתונה, אולי כדאי שתחשבו לפנות לטיפול זוגי. לא תמיד צריך לחכות לרגעי משבר כדי לקבל כלים לתקשורת טובה יותר בין בני הזוג, והטיפול יכול לסייע בצמיחת זוגיות מיטיבה ומכבדת, שתהיה לעזר בהמשך החיים ובהקמת התא המשפחתי. במאמר שלפניכם ריכזנו את כל המידע שאתם צריכים לדעת על טיפול זוגי לפני החתונה.

מה זה טיפול זוגי?

טיפול זוגי מוכר לרוב בקרב זוגות נשואים, אך זוגיות נבחנת גם בשלבים שלפני הנישואין. בטיפול זוגי לפני החתונה משתמשים בכלים טיפוליים שמסייעים לבדוק ולפרוס את החששות לקראת ההתחייבות הטמונה בנדרי הנישואין, ולתת לבני הזוג לגיטימציה ופתיחות סביב החשש מפרידה והרצון להישאר ביחד למרות אי-ההסכמות. החשש מפרידה עשוי להגביר את תחושת הלחץ ולצמצם את הסבלנות והסיכוי לנהל דיאלוג ולפתור משברים, לכן מומלץ לפנות לאיש מקצוע לקבלת טיפול זוגי. הטיפול ניתן על ידי פסיכולוג, עובד סוציאלי או כל איש מקצוע אחר המומחה בייעוץ זוגי. תוכלו למצוא מידע נוסף על סוגי הטיפולים השונים דרך אתר "פורטל טיפולים", גורם מומחה או המלצות מזוג שעבר טיפול זוגי.

הקשיים שבתקשורת זוגית

ישנם זוגות מאורסים המדווחים על קושי בתקשורת האחד עם השנייה. לעיתים האחד מדבר והשני לא מסוגל לשמוע או להקשיב, או שכל אחד מהצדדים בטוח שהוא הצודק ולא מצליח להבין את העמדה של האחר. לרוב הריבים יחזרו על עצמם שוב ושוב באותם הנושאים, מצב היוצר תסכול רב בקרב שני בני הזוג ומגביר את החרדה לקראת החתונה. תקשורת טובה היא הבסיס לזוגיות טובה ומכילה, וחשוב שהיא תהיה כזו כדי שהזוגיות תוכל לשגשג ובני הזוג יוכלו להתחתן ולבנות תא משפחתי עם תובנות משותפות ומוטיבציה לשימור ושיפור היחסים, לטווח הקצר ולטווח הארוך.

 

 

היתרונות של טיפול זוגי לפני החתונה

כל מערכת יחסים מלווה בקשיים ואתגרים, וזה נורמלי לחלוטין. הטיפול הזוגי מאפשר:

המצבים בהם כדאי לפנות לטיפול זוגי

יש מגוון סיבות בגינן כדאי ללכת לייעוץ זוגי לפני החתונה:

לסיכום

חתונה היא אירוע מרגש אך מלחיץ, במהלכו בני הזוג מתחייבים האחד בפני השנייה. לפני שממהרים להתחתן, כדאי לוודא שהתקשורת טובה ומיטיבה בין בני הזוג, שישנן הסכמות לגבי כלכלה, מגורים וילדים, ושניתן להציף בעיות ולפתור אותן ביחד. טיפול זוגי לפני החתונה יכול לסייע בפתרון סכסוכים ואי הסכמות, ללמד את בני הזוג לפתח כלים לתקשורת פתוחה ולעזור להם להבין את העמדה של כל אחד מהצדדים.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, כדי לקבל את הטיפול המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.